Dobrý den,
jsem po třech IVF s mými oocyty.Za měsíc mi bude 42 let.1.IVF-prosinec 2016: 14 oocytů(11 zralých,10 oplodněno), PK zisk 3 pětidenní blastocysty(5BB, 3BB, 3BB), ET 2 blast, biochemické těhotentství.Únor 2017-KET 1 blastocysty-nic.2.IVF-duben 2017: 10 oocytů(8 zralých, 5 oplodněno), PK zisk 2 pětidenní blastocysty(5BB, 5BB), ET 2 blast, těhotenství-1 prázdný gestační váček, 2 gestační váček s embryem se srdeční akcí, v 8tt těhotenství zamlklo, revize s kyretáží.3.IVF-prosinec 2017: 8 oocytů(všechny zralé, 7 oplodněno), PK zisk 2 pětidenní blastocysty(5BB, 3BB), ET 2 blast, těhotenství jednočetné-dosud probíhá, momentálně 16tt, ale po choriocentéze zjištěna trizomie 21, navrženo ukončení.
Všechna IVF byla stimulace Menopurem+Cetrotide, u druhého a třetího jsem si píchala od OPU ještě Fraxiparin, první IVF bylo ve věku 40 let, to poslední ve 41 letech.AMH mi bylo v roce 2016 změřěno ve dvou laboratořích rozdílně, v jedné 1,83, ve druhé 0,60, ve stejných jednotkách ng/ml, tak nevím jakou hodnotou se mám řídit.Můj hormonální profil z října 2017 je:FSH=5,20, LH=3,4, Prolaktin=18,60, Estradiol=23,60.Blastocysty nebyly PGS vyšetřeny.Ještě k spermiogramu, u prvního a druhého IVF byl spermiogram normozoospermie, u třetího byla teratozoospermie, ještě před posledním IVF byl dělán jednou spermiogram a to v říjnu 2017 a tam vyšla astenozoospermie, jakoby se spermiogram na podzim 2017 hodně zhoršil, partnerovi bude 40 let.Chtěla jsem se zeptat, jak byste doporučoval postupovat dál, jestli ještě podstoupit IVF s mými oocyty nebo už jen s darovanými a jaká šance by cca byla s mými oocyty?Žádné děti nemám, ještě jsem zapomněla dodat, že mám sníž. fci štítné žlázy, beru Euthyrox 75 mcg.Jinak se s ničím neléčím ani jsem se neléčila.
Denisa
Dobrý den, paní Deniso,
to, co píšete, je bohužel situace mnoha žen ve Vašem věku. Pokud jsou získána vajíčka i kvalitní embrya, většinou je problém jejich genetická výbava, která je příčinou zastavení vývoje nebo genetické abnormality embrya. Statistiky udávají, že ve věku 40 let je 80% embryí geneticky chybných. Proto pokud byste se rozhodli pro další cyklus s vlastními vajíčky, doporučuji genetické vyšetření embryí před jejich zavedením – PGS. U partnera dále doporučuji vyšetřit integritu DNA spermií. Při oplození vajíček pak volit metodu MACS a dle integrity DNA spermií event. PICSI. Pokud nebylo u Vás a u partnera provedeno genetické vyšetření – karyotyp, také doporučuji doplnit.
Šance s darovanými vajíčky je jistě vyšší, u nás se pohybuje úspěšnost kolem 70% na transfer embrya.
Pokud byste měla zájem o nezávaznou a bezplatnou konzultaci, případně současně doplnění vyšetření, objednejte se, prosím, do mé ambulance.
S pozdravem
prim. MUDr. Pavel Texl